memeThol Bariyer Sprey

 

Yıllar evvel, yaşadığım kabızlık ve yaptığım işin sürekli oturarak olmasının da katkısıyla Dış (external) Hemoroid rahatsızlığı baş göstermişti. Dönem dönem verdiği rahatsızlık değişmekteydi ve genellikle idare edilebilecek düzeydeydi. Yaşam kalitemi olumsuz etkilediği için internet üzerinden çözümler araştırıyordum. Sıcak oturma banyosunu deniyorum, oldukça iyi geliyor ama etkisi sınırlı kalıyor. Youtube'da demir sülfatın iyileştirebildiğini anlatan amcayı dinledim, fakat çekimser kaldım.
memeThol hakkındaki yorumları okudum ve denemeye karar verdim. 

Ürün araştırırken en rahatsız olduğum şey reklam için yazılmış yorumlar oluyor. Bir diğer sorun da ürünü alır almaz yorum yapıldığı için gerçekten işe yarayıp yaramadığının bilinememesi. Bu sebeple insanlara faydalı olması için bu bloga kullandığım ürünlerle ilgili deneyimlerimi yazmaya karar verdim.

Başlayalım.

Ürünü n11 üzerinden BALMEDİKAL satıcısından tanesi 114 TL'den 2 adet aldım. Satıcı ürünü çok güzel paketlemişti. Bu satıcıyı tercih sebebim aldığı olumlu yorumlar, PTT Kargo'yu kullanması ve ürün fiyatının uygun olmasıydı. (Aras ve Sürat kargo ile bazı olumsuz deneyimler yaşadığımı eklemeliyim) 

Ürün Almediko isimli İzmir'de faaliyet gösteren bir firmaya ait. Ürün kullanım kılavuzu ve paketi kaliteli olması bana satıcının ürününe güvendiği hissi uyandırdı. Kullanım kılavuzu Türkçe ve İngilizce yazılmış.


1. Gün (29.09.2020)

Kullanım kılavuzunu okudum ve ürünü kullandım. Alerjik reaksiyon vb. olabilme ihtimaline karşı ilk gün için 2 fıs kullandım. Hafif bir yanma/soğukluk hissi yaratıyor. Kılavuza göre bu his 30 dk ile 4-5 saat sürebilirmiş.

4. Gün

Günde 6-8 fıs şeklinde kullanmaya devam ediyorum. 2 fıs sıkıp 1dk gibi bekleyip tekrar sıkıyorum, çünkü fazlası akarak ziyan oluyor. Kılavuzunda uygulandığı bölgede mekanik bariyer oluşturduğu yazıyor, denildiği gibi hassas olan bu bölgede belli belirsiz bir katman oluşturduğunu düşünüyorum. Bu bariyer kanama, kaşıntı gibi rahatsızlıkları giderecektir. Benim bu tür şikayetlerim olmadığı için hissettiğim tek fark bölgenin kullanım öncesi kadar hassas olmadığı. 

11. Gün

Ürünü kullanmaya devam ediyorum, tahminen bir defa daha kullandığımda bitmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde 1 gün eve gelmediğim için kullanamadım. Şu anda kulanımdan öncekine göre şişlik önemli miktarda azaldı, ancak henüz tamamen düzelmedi. Bu aşamada gerçekten faydasını gördüm ve ihtiyacı olanların mutlaka denemesini tavsiye ederim. 


Şimdilik yazabileceklerim bunlar, gelişmeleri bu sayfayı güncelleyerek ekleyeceğim.Bu blogdaki popüler yayınlar

Her Şey Seninle Başlar - Özet

Gambol Oyunları

Helyostat Nedir?